Лабораторія електроніки і схеморадіотехніки (ауд. №206, к.6)

Електроніка і радіотехніка

В ауд. №206 проводяться модульні лабораторні роботи з курсу основ електроніки і радіотехніки, нетрадиційних джерел енергії та цифрової схемотехніки.

Напівпровідникові прилади і пристрої. Електромагнітні коливання і хвилі. Пристрої з розподіленими параметрами.

Під час лабораторних робіт досліджуються термо- та фоторезистори, випромінювальні діоди, напівпровідникові стабілітрони, біполярні та польові транзистори, мостовий випрямляч, підсилювач звукової частоти, зв’язані контури.  Вивчаються амплітудні і частотні модуляції. Визначається довжина електромагнітної хвилі і швидкість її поширення за допомогою двопровідної лінії.

На лабораторних роботах з Нетрадиційних джерел енергії студенти виготовляють та досліджують конденсатори, виготовляють і градуюють термопари. Визначають електрорушійну силу джерела струму методом компенсації,  спектральну залежність сонячних елементів живлення. Досліджують залежність термо ЕРС від зміни температури напівпровідникових матеріалів. Вивчають принцип перетворення вітрової енергії в електричну.

На лабораторних роботах з Цифрової схемотехніки студенти моделюють на ком’ютері прилади а потім збирають їх на макетках.