26 червня 2021 року колектив кафедри фізики відзначив славетні дати – 82-у річницю з дня народження Петра Сергійовича Атаманчука, доктора педагогічних наук, професора, академіка АНВО України, «Відмінника освіти України», заслуженого працівника  освіти  України,  віце-президента Академічного товариства Міхала Балудянського (Словаччина) та 60-річчя його науково-педагогічної діяльності.

Відзнаючи цілеспрямованість Петра Сергійовича у досягненні цілей, захоплюємося його визначним  організаторським талантом: за час його діяльності створено кафедри методики викладання фізики та дисциплін технологічної освітньої галузі, кафедру інформатики, утворено науково-видавничий відділ університету, відновлено роботу майстерні виробничого навчання, організовано редакцію Збірника наукових праць: серія педагогічна (27 випусків), проведено 19 наукових конференцій та симпозіумів, утворено наукову школу “Об’єктивізація результатів навчально-пізнавальної діяльності”,  науково-дослідну лабораторію «Управління навчально-пізнавальною діяльністю», кабінет “Охорони праці та безпеки життєдіяльності”, кабінет “Методики і техніки навчального фізичного експерименту імені І.В.Іваха”.  Петро Сергійович науковий керівник 7 проєктів з державним фінансуванням (“Еталон”), науковий керівник та консультант понад 20 кандидатських та 8 докторських дисертацій, член Спеціалізованої вченої ради НПУ імені М.П.Драгоманова по захисту докторських та кандидатських дисертацій за спеціальністю 13.00.02 – “Теорія і методика навчання (фізика)” та член Експертної комісії з розгляду наукових проектів при МОН України, автор понад 50 підручників та посібників та понад 700 наукових і науково-методичних праць.

Члени кафедри та присутні відзначили працелюбність і творчий доробок Петра Сергійовича, його особисті якості вірного товариша, вмілого керівника, щирої доброзичливої людини.

Щиро вітаючи П.С. Атаманчука зичимо йому творчої наснаги, нових перемог і ще довгих років плідної праці на науково-педагогічній ниві!