30 вересня науковці кафедри фізики та студенти спеціальност “014 Середня освіта. Фізика” Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка прийняли участь у науково-практичній конференції «ОСВІТА, ВИХОВАННЯ ТА НАВЧАННЯ: ВІТЧИЗНЯНИЙ ТА МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД» присвяченої вшануванню 86-ої річниці з Дня народження професора Євгенія Васильовича Коршака (м. Київ, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова).

Доповідачі відзначили науковий доробок Коршака Є.В., його особистісні якості як керівника, методиста,  учителя,  популяризатора фізичної науки, натхненника і організатора Всеукраїнського науково-методичного семінару “Актуальні питання методики навчання фізики та астрономії”, редактора журналу “Фізика та астрономія в школі”. Учасники конференції віддали шану великому ученому і педагогу, розкрили широту наукового світогляду Євгенія Васильовича, акцентували на маловідомих фактах його біографії.

Зокрема, запам’яталась доповідь Jose Manuel Pedromo (Національний університет, Гавана, Куба) про участь Коршака Євгена Васильовича у становленні системи освіти Куби.

Доробок вченого вшанували науковці Китайської народної республіки, Білорусі, Молдови, вітчизняні науковці, колеги та друзі.

Також значна увага в доповідях була приділена новітнім тенденції в розвитку фізичної освіти та науки.

Студенти прийняли участь у обговоренні доповідей,  пригадавши низку шкільних підручників з фізики,  виданих Коршаком Є.В. у співавторстві з Ляшенком О.І. та Савченком В.Ф. Студенти і учасники відзначили чітку організацію роботи конференції та різноманітність тематики доповідей.

Конференція відбулась в он-лайн режимі на платформ Google Meet.