У цьому році Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка підписав угоду про співпрацю із Регіональним Центром спеціального контролю в галузі геофізичних досліджень, що розташований у с.Ластівці Кам’янець-Подільського району Хмельницької області. Центр виконує функції моніторингу та аналізу сейсмічних спостережень, проводить контроль за сейсмічною та радіаційною  обстановкою. Також у Центрі проводять інфразвукові, геомагнітні та радіотехнічні геофізичні дослідження. Викладачі кафедри фізики разом з інженерами аналітичної групи проводять дослідження за  напрямками: «Застосування магнітного та радіотехнічного методу спеціального контролю для моніторингу та прогнозування космічної погоди» та «Геофізичні дослідження сейсмічної активності ближньої зони»Впродовж 2020 року здійснено дослідження змін концентрації радону у зв’язку із добовими коливаннями атмосферного тиску. Результати досліджень представленні на міжнародній науковій конференції та в збірнику наукових праць К-ПНУ.

Разом з науковцями кафедри дістали можливість ознайомитися з новітнім обладнанням і студенти фізико-математичного факультету. В рамках навчально-наукової діяльності студенти мають змогу вивчити методи досліджень сейсмічної активності та магнітного поля Землі.

Співпраця із Центром відкриває перспективи  для спільних міжнародних досліджень (За матеріалами електронного  видання “Студентський меридіан”)