Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти давні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня. Свято не прив’язане до жодного державного чи релігійного. До нього може долучитися будь-хто, одягнувши вишиванку.

Уперше його провели у 2006 році за ініціативи студентки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесі Воронюк.Тоді вишиті сорочки одягли десятки студентів та декілька викладачів. Відтоді День вишиванки набув всеукраїнської популярності.  Будній день вибрали спеціально, щоби показати, що вишиванка — це частина буденного життя українців.

Дослідники стверджують, що українці створювали вишите вбрання ще понад 1000 років тому. Вишитий орнамент символізує добро, вірність та любов. Вишивали лише жінки. Це ремесло передавалося від бабусі до матері, і від матері до доньки. Найпопулярнішим швом є вишивка хрестиком. Нею створюють автентичні квіткові та геометричні орнаменти. У давнину вишиванки на чорному полотні одягали чоловіки. Жінки носили білі сорочки. А синю одягали ті, хто не планував мати дітей. Іван Франко був першим українцем, який поєднав буденний одяг та українську вишиту сорочку.

Щоб долучитися до свята  можна  одягнувши вишиванку.

Привітання з Днем вишиванки 2023: вірші, картинки та своїми словами —  LVIV.MEDIA