18 лютого 2023 року у м. Хмельницький відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з фізики.

Функції голови журі олімпіади виконував доцент кафедри фізики, кандидат фізико-математичних наук ­Руслан Анатолійович ПОВЕДА.  До складу журі входили вчителі-методисти з фізики та вчителі фізики вищої категорії: Міль М.І., Забігалюк Г.М., Заспа Ю.П., Касапчук С.Я., Петній В.М., Репій В.І.,  Стократний С.А.

Не обійшлось і без надзвичайних ситуацій: о 8:30 пролунав сигнал повітряної тривоги. Всі учасники олімпіади понад годину перебували в укритті. Після відбою тривоги учасникам дали час заспокоїтись, їх привітали керівники закладів, на базі яких відбувався захід та колеги з Канади і Німеччини у відеозверненні побажали учасникам олімпіади перемоги у змаганні та миру і перемоги Україні.

У ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з фізики взяли участь 57 учнів 8-11 класів із територіальних громад і 2-ох закладів обласного підпорядкування.

Завдання олімпіади включали розрахункові задачі на завдання експериментального характеру. З більшістю завдань учасники справились.

Переможцями олімпіади стали учні таких освітніх закладів:

8 клас: Хмельницька ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.К. Чекмана, 2 місце – Хмельницький ліцей №17, 3 місце – Летичівський ліцей №7, 4 місце – Кам’янець-Подільський ліцей №12, Кам’янець-Подільський ліцей №5 – 13 місце.

9 клас : 1 місце – Хмельницька гімназія №1 імені Володимира Красицького, 2 місце – Опорний заклад «Грицівський ліцей», 3 – ЗОШ №1 м. Славута,  Кам’янець-Подільський ліцей №7 – 7 місце.

10 клас:  1 місце – Хмельницький ліцей І-ІІ ступенів Хмельницької обласної ради, 2 місце – Старокостянтинівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, 3 місце – НВК м. Славута, Кам’янець-Подільський ліцей  – 8 місце.

11 клас:  1 місце – Полонський ліцей ім. М. Свінціцького, 2 місце – Шепетівськи НВК «ЗОШ-гімназія», 3 місце – Кам’янець-Подільський ліцей, 4 місце – Кам’янець-Подільський ліцей №5.

На завершення організатори подякували усім учням, які, не зважаючи на складані умови сьогодення, проявили наполегливість і долучились до олімпіади з фізики.

Альберт Ейнштейн колись сказав: “Усі знають, що це неможливо. Але от приходить невіглас, якому це невідомо – саме він і робить відкриття”.